A gyógymasszázs egy olyan manuális terápia, amely izmainkat, kötőszöveteinket állítja vissza helyes állapotukba, abba, amiben megfelelően tudnak működni. Izmaink egyensúlya több okból is felborulhat. Ez fakadhat a helytelen (hanyag) tartásból, ami a mindennapi élet gyakori velejárója, vagy az izmok, ízületek túlerőltetéséből és egyoldalú terheléséből is. Ilyenkor minden különösebb ok, baleset nélkül is megváltozhat izom-egyensúlyunk, amelynek fájdalom, mozgásbeszűkülés lesz a következménye. Ekkor célszerű minél hamarabb kezelni fájdalmunkat.
Mozgásunk csak akkor tér vissza a megfelelő állapotába, ha rendszeresen használjuk izmainkat. A gyógytorna, a fejlesztő gyakorlatok, akár a kis mértékben végzett sportolás is nagyon fontos. Sokszor pont az a probléma, hogy ez a korlátozottság miatt nem kivitelezhető.
A csontváz tartja és támasztja a testet, tapadást biztosít a izmoknak, és védi szerveinket. Sokszor a csontjainkra és ízületeinkre jóval nagyobb figyelmet fordítunk, mint az izmok és az ezzel összefüggő kötőszöveti hálózat fájdalommentes működésére.
Ahogyan a csontok és izmok egymástól nem elválasztható rendszerek, úgy a mozgásszerv-rendszeri betegségeket is csak úgy lehet javítani, ha mindkettővel foglalkozunk. A megfelelő izomlazítás nélkül az izmok visszamerevednek, túlzott megerőltetésnek lesznek kitéve. A merevség fájdalommal jár, amely visszahat az adott ízületre, a mozgásszervi problémára, miközben egyre súlyosabbá teszi azt. Így egy ördögi kör alakul ki, amely egyre nehezebbé teszi a szabad mozgást.
A megfelelő, egyénre szabott gyógymasszázs nélkül teljes siker nem érhető el. Érdemes kiegészíteni célzott gyógytornával, vagy megfelelő mozgással. A mozgás és masszázs kombinációja hosszú-távú gyógyulást eredményezhet.
Első alkalommal 55 perces gyógymasszázst javaslunk vendégeinknek, melyből az utolsó 10 percet a szakemberünkkel való konzultáció teszi ki. Itt az általa tapasztalt egyéni tényezők alapján tesz majd javaslatot a további terápiára, törekedve ezzel a lehető leggyorsabb és leghatékonyabb kezelésre.